JEREMIE: 2011-ben 75 milliárdot kaptak a KKV-k
Több EU-s forrás is segíti Magyarországon a kis-és középvállalkozások finanszírozási forrásokhoz való hozzájutását. Kiemelkedik az Európai Bizottság kezdeményezésére létrejött JEREMIE program, melynek köszönhetően több, mint 75 milliárd forint támogatáshoz jutottak a hazai vállalkozások 2011-ben.
A JEREMIE program (Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) keretében a hazai vállalkozások több, mint 190 milliárd Ft forráshoz juthatnak 2007 és 2013 között, ami az egyes konstrukciók áttételes hatásain keresztül akár 2000 milliárd Ft plusz forrást is jelenthet a gazdaságnak. Ennek és az ehhez hasonló finanszírozási programoknak az állam által létrehozott MV-Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. (MV Zrt.) a forráskezelő szervezete. Az MV Zrt. feladatai közé tartozik, hogy visszatérítendő uniós támogatásokat közvetítsen, növelje a kkv-k számára nyújtott hitelállományt, javítson a hitelfelvételi lehetőségeken, valamint a befektetett kockázati tőke volumenét növelje. A 100 százalékosan állami tulajdonban lévő cég a tavalyi év során 269 közvetítői szerződést kötött, amelyből 181 a Gazdasági Operatív Program (GOP), 88 pedig a Közép-Magyarország Operatív program (KMOP) keretében született.
Az MV Zrt. által 2007 óta indított programok közül a legjelentősebb az Új Széchenyi Hitel Program, több mint 33 milliárd forintos kihelyezéssel. A hitelcsalád keretén belül olyan hitelkonstrukciók köthetők, amelyek maximum 50 millió forintig terjednek, 9 százalékos maximális kamattal bírnak és 10 éves futamidővel rendelkeznek. Kiemelendő ezek közül az Új Széchenyi Kombinált Mikrohitel, amely a kedvezményes hitelből (1-20 millió forint), a vissza nem térítendő támogatásból (1-10 millió forint) és a vállalkozás minimum 10 %-os mértékű saját forrásából tevődik össze. Fontos, hogy április 1-től csak Pest megyén kívüli vállalkozások kaphatják meg a vissza nem térítendő 10 millió forintos támogatást. A Kombinált hitel infrastrukturális és ingatlan beruházásra, illetve tárgyi eszköz, hardver és szoftver beszerzésre vehető igénybe. Garamvölgyi Balázs, az MV Zrt vezérigazgató-helyettese azt nyilatkozta az MTI-nek, hogy az Új Széchenyi Kombinált Mikrohitel Program keretében tavaly összesen 1.129 ügyletben 4,76 milliárd forint visszatérítendő forrást kaptak a mikrovállalkozások és a kkv-k, és legalább ekkora vissza nem térítendő támogatáshoz jutottak, továbbá, hogy együttesen mintegy 11 milliárd forint összegű beruházás valósult meg.
BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT
Egy újabb karantén esetén előnyt élvezhet a fogyasztók között ez az étteremtípus. Pontosan mi is a ’ghost kitchen’ lényege?
Melyik franchise hálózatba érdemes befektetni? Melyik koncepció kínálja a legnagyobb profitot?
Mindenki szeretné elérni a pénzügyi függetlenséget, de keveseknek adatik meg a lehetőség. A karrier-építés nem mindig jelent megoldást, a legtöbben saját vállalkozásról álmodnak, de próbálkozásaik mégis kudarcba fulladnak. Mi jelentheti a megoldást?
Évről-évre sokan fogadkoznak, hogy végre elkezdik a fogyókúrát, elkezdenek mozogni, leteszik a cigarettát, megtanulnak valamilyen nyelvet vagy éppen vállalkozást indítanak.
Már 2020 van, de még mindig a vendéglátóhelyek nagyrésze nem tudja megfelelően megszólítani az Y generációt, pedig ez a korosztály ma már a világ népességének 30 százalékát teszi ki.
legolvasottabb
A franchise, mint gazdasági forma több mint 300 szektorban van jelen, az éttermektől a fodrászokon át, az online oldalakig.
A magyar ingatlanpiac most robbanás előtt áll, és ebben a dinamikus környezetben minden vállalkozás álma a gyors növekedés és a stabil alapok. De mi a jobb választás: egy saját ingatlaniroda indítása a nulláról, vagy csatlakozni egy bejáratott franchise hálózathoz, mint az Immo1?
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
A franchise hálózatok jobb megértésének érdekében kategóriákra bonthatóak. Általában a tevékenység vagy a vállalati struktúra által.
népszerű a fórumban
A Fornetti recept
A hazai piacon még mindig van potenciál új Fornetti-k nyitásához, mivel a gyorsan fogyasztható péksütemények iránti kereslet folyamatosan növekszik. A franchise...
Lengyel postacég lép a magyar piacra
Bővebb információt Jelinek Gábor tud adni, aki az Integer.pl magyarországi sajtókapcsolataiért felelős. Ő továbbítja majd kérdéseit a lengyelek felé. Ha további...
Pályázat mikrovállalkozásoknak
Spanyolok forgattak hazai LEADER-eredményekről! A „80 nap alatt a LEADER körül” program célja, hogy Európa 20 országába ellátogatva egy másfél órás filmet...
Hogyan legyünk jó főnökei önmagunknak?
Nagyon jó összefoglalót ad arról, hogy milyen is egy jó főnök. Meg vagyok elégedve vele; lényegre törő, tömör és hasznos egyben. Csak annyit tudok még mondani,...
Atipikus foglalkoztatás
április 23-án kerül megrendezésre a MuKi második kerekasztal beszélgetése és nyílt napja! Az egész napos esemény két részből áll, és a szakmában rendhagyónak...
Gyorsétterem - ki, mit ajánl?
Kinek milyen tapasztalata van valamelyik gyorsétterem lánc átvevőjeként? Az ilyen pozíciók általában nagy felelősséggel járnak, hiszen a gyorséttermek sikerének...
KKV-k piaci megjelenését támogató pályázat
A mai napon 3 pontban módosult a pályázati kiírás, amely a következőket tartalmazza: - A.6 - A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje; - D.2 -...
Erasmus ösztöndíj vállalkozóknak
Idén is várják azokat az új vagy már tapasztalt vállalkozókat, akik az EU-ban kis- vagy középvállalkozás tulajdonosai vagy működtetői, valamint azokat, akik...