Még gyerekcipőben
Nagy sikerrel zajlott le a Munka kisgyermekkel (MuKi) program első, cégek számára megszervezett szakmai fóruma. A HUMÁN-ERŐ-TÉR célja az volt, hogy a résztvevők segítségével kiderítse: a kisgyermekesek munka világába való visszatérését mely tényezők akadályozzák egy multinacionális cég, és melyek egy kis- vagy középvállalkozás esetében. A rendezvényen mintegy harminc cég képviseltette magát mind a nagyvállalati, mind a KKV-szektorból.
A résztvevők által kitöltött kérdőívek eredménye alapján a jelenlévő cégek körülbelül fele rendelkezett esélyegyenlőségi tervvel - esélyegyenlőségi referenssel ebből a körből ennél jóval kevesebben „büszkélkedhettek”. Részmunkaidős foglalkoztatás szintén körülbelül a résztvevők felénél volt jellemző.
Sokkal rosszabb volt az arány annál az állításnál, amely a női és a férfi középvezetők számára mutatott rá; mindössze két cégnél haladta meg a női középvezetők száma a férfi középvezetőkét, a felsővezetők között pedig a nők aránya sehol sem volt magasabb a férfiakénál. A családosok esetében a szabadságolásoknál a jelenlévő cégek nyolcvanöt százalékánál figyelembe vették az egyéni igényeket, egyik cég sem biztosított viszont számukra a törvényben előírt mennyiségen felül extra szabadságot.
Ez érdekelte a kkv-kat
A statisztikák felállításával az volt a szervezők célja, hogy olyan problémák kerüljenek napvilágra, amelyek a résztvevők számára valódiak; a szekcióbeszélgetések pedig ennek megfelelően aktuális kérdésekre reagáljanak. A kis- és közepes vállalatokat elsősorban a humánerő kereslete és kínálata közötti rés áthidalása és az atipikus foglalkoztatás körüli kérdések érdekelték. A szekciót Kálmán Edina és Csapó Gábor, az IFKA Kft. szakértői moderálták.
A beszélgetés során Dr. Laczkó Zsuzsanna, a Közfoglalkoztatási Módszertani Központ vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a jövőben tervezetten a GYED mellett is lehetséges lesz a munkavállalás: „Ez mindenképpen növelni fogja az atipikus foglalkoztatás igényét, hiszen ha az édesanya bölcsődébe adja a gyermeket, akár betegség miatt, akár más okból kifolyólag fel fog merülni a rugalmas munkaidő vagy a részmunkaidő igénye.” |
A csoport tagjai a munkaerő-kiválasztás problematikája kapcsán úgy látták, hogy a kiválasztást hátráltatja, ha sem a munkaadónak, sem a munkavállalónak nincs tudatos, határozott jövőképe, illetve feladat- és célrendszere a pozícióra vonatkozóan. Megállapításuk szerint nagy felelősségük van a megfelelő ember kiválasztásában a munkaerő-közvetítőknek. Gátolja ezen felül az atipikus foglalkoztatás kellő gyakorlatát az, hogy hazánkban a humán-erőforrás kérdését bizalmatlan, munkamorál tekintetében még mindig elmaradott hozzáállás jellemzi. „Az atipikus foglalkoztatás nálunk gyerekcipőben jár. A munkáltatók sokszor azt gondolják, hogy ha nem ellenőrzik a munkavállalót, akkor biztos nem is dolgozik rendesen” – fejtette ki véleményét a fórum egyik résztvevője, Peuker Gabriella a Global HR Partner Kft. képviseletében.
Érvelés a foglalkoztatási hajlandóság megvitatása közben
A résztvevők a beszélgetés során kitértek arra, hogy a hátrányos helyzetű célcsoportok alkalmazása kapcsán még mindig sok valótlan félelem és helytelen felvetés él a köztudatban. A magyar munkakultúrát leginkább a tekintélytisztelet iránti igény, magas bizonytalanságkerülési faktor, vezetői férfitöbbség, és növekvő individualizmus jellemzi. A kisgyermekes szülőnek a visszatérésekor mindezzel szembe kell néznie; plusz tényezőként pedig azzal is, hogy a gyermek a munkáltatók szemében egyértelmű hátrányt jelent annak ellenére, hogy a kisgyermekes szülők motiváltabbak, és bizonyos készségek terén erősebbek, mint a gyermektelen munkavállalók.
A Munka kisgyermekkel program a jövőben is biztosít fórumot a tapasztalatok átbeszélésére, ezért a HUMÁN-ERŐ-TÉR cégek számára szervezett szakmai beszélgetéssorozata – a helyszínen megfogalmazódott igények alapján – folytatódik. Időpont: 2014. január 15. (9.00-14.00).
BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT
A logó az első, ami eszébe jut az embereknek egy márkáról, éppen ezért fontos, hogy pozitív emlékként megragadjon a vásárlók fejében.
A Waffle House nálunk kevésbé ismert franchise, de a tengeren túl már több, mint 60 éve van a piacon és 2000 éteremmel büszkélkedhet Amerika-szerte. Ám ez a hálózat rendelkezik a legbizarrabb történetekkel, eseményekkel és vendégekkel.
Játék fejlesztésre adta a fejét az amerikai gyorsétterem hálózat egy agyafúrt marketing kampány keretében.
Dollár milliók voltak a számláikon, mégis pazarló életüknek és sikertelen befektetéseiknek köszönhetően mindent elvesztettek.
A jövő reménységeinek kínál segítséget a FIVOSZ és a Fiatal Vállalkozók Hete.
legolvasottabb
A franchise, mint gazdasági forma több mint 300 szektorban van jelen, az éttermektől a fodrászokon át, az online oldalakig.
A magyar ingatlanpiac most robbanás előtt áll, és ebben a dinamikus környezetben minden vállalkozás álma a gyors növekedés és a stabil alapok. De mi a jobb választás: egy saját ingatlaniroda indítása a nulláról, vagy csatlakozni egy bejáratott franchise hálózathoz, mint az Immo1?
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
népszerű a fórumban
A Fornetti recept
A hazai piacon még mindig van potenciál új Fornetti-k nyitásához, mivel a gyorsan fogyasztható péksütemények iránti kereslet folyamatosan növekszik. A franchise...
Lengyel postacég lép a magyar piacra
Bővebb információt Jelinek Gábor tud adni, aki az Integer.pl magyarországi sajtókapcsolataiért felelős. Ő továbbítja majd kérdéseit a lengyelek felé. Ha további...
Pályázat mikrovállalkozásoknak
Spanyolok forgattak hazai LEADER-eredményekről! A „80 nap alatt a LEADER körül” program célja, hogy Európa 20 országába ellátogatva egy másfél órás filmet...
Hogyan legyünk jó főnökei önmagunknak?
Nagyon jó összefoglalót ad arról, hogy milyen is egy jó főnök. Meg vagyok elégedve vele; lényegre törő, tömör és hasznos egyben. Csak annyit tudok még mondani,...
Atipikus foglalkoztatás
április 23-án kerül megrendezésre a MuKi második kerekasztal beszélgetése és nyílt napja! Az egész napos esemény két részből áll, és a szakmában rendhagyónak...
Gyorsétterem - ki, mit ajánl?
Kinek milyen tapasztalata van valamelyik gyorsétterem lánc átvevőjeként? Az ilyen pozíciók általában nagy felelősséggel járnak, hiszen a gyorséttermek sikerének...
KKV-k piaci megjelenését támogató pályázat
A mai napon 3 pontban módosult a pályázati kiírás, amely a következőket tartalmazza: - A.6 - A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje; - D.2 -...
Erasmus ösztöndíj vállalkozóknak
Idén is várják azokat az új vagy már tapasztalt vállalkozókat, akik az EU-ban kis- vagy középvállalkozás tulajdonosai vagy működtetői, valamint azokat, akik...