Feszültség a bevásárlóközpontokban

Manapság a plázák nem termelnek annyi nyereséget, mint azelőtt. Ennek legfőbb oka a vásárlóerő gyengülése. Az sem újdonság, hogy a válság csaknem minden gazdasági területen éreztette hatását, és emiatt minden szektorban tevékenykedő vállalatnak alkalmazkodnia kellett a megváltozott körülményekhez és eszerint átgondolnia működését. A költségek csökkentésére törekvő vállalkozásoknak nehézséget okoz a számukra optimális üzlethelyiség fenntartása, ezt megnehezíthetik a plázák rugalmatlan bérleti konstrukciói, amelyek egyre nagyobb feszültséget okoznak a bérlők és üzemeltetők között.
A konfliktus oka, hogy az üzlethelyiségeket bérlő kereskedők úgy ítélik meg, hogy a visszaeső forgalommal nem arányosan csökkentek a bérleti díjak, és ezért felemelték hangjukat a hazai plázák üzletpolitikája ellen. Berendi András, a Roland Divatház tulajdonosa a következőképpen írja le a plázák helyzetét a Portfolio-nak adott interjújában: - Az aranyévek után az üzletházak egyszer csak elkezdtek sikertelenné válni, és ezt a szituációt nagyon nehezen kezelik. A bérbeadási vezetők elveszítették a korábban meglévő fontosságtudatukat, és azt a különleges piaci előnyüket, hogy emberi életekről, sorsokról, karrierekről dönthetnek. A bevásárlóközpontokban megszűntek a várólisták, sőt folyamatosan kínálgatni kell a boltokat. Berendi András az interjúban azt is említette, hogy jellemzően a külföldi plázák vezetőségével nagyobb a feszültség. - A külföldiek sok esetben nem értik meg, milyen problématömeggel küszködnek a hazai kereskedelmi vállalkozások.
Több kereskedő is úgy véli, hogy irreális árakat szabnak meg a bevásárlóközpontok tulajdonosai és nem akarják belátni, hogy az a réteg, akiknek elsősorban építették a plázákat nem tud vásárolni a válság miatt. A hasonló cipőben járó kereskedők egy része úgynevezett informális bérlői szövetséget alapított, hogy felhívja a figyelmet kiszolgáltatott helyzetükre. Olyan csoportosulást hoztak létre, melynek nem a nyomásgyakorlás és a közös fellépés a szándéka, hanem azt a célt szolgálja, hogy tagjai információkat oszthassanak meg egymással. Többségében magyar cégek csatlakoztak a szövetséghez, úgy mint az Alphazoo, a Budmil, Kristóf, Office Shoes, Pepe Jeans, Replay, a Roland, vagy a Retro.
(pcs)

BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT

A Komfort márkanéven futó lengyel hálózat, széles választékú belsőépítészeti és lakberendezési üzletekre összpontosít.
Legalábbis a kiskereskedelemben a nyugati trendek arra mutatnak, hogy hamarosan visszájára fordulhat az önkiszolgáló kasszák használata.
A budapesti franchise kiállításon bemutatkozó holland Used Products a másodkézből vásárolt termékek újraértékesítésén keresztül kínál ígéretes vállalkozási lehetőséget.
A Dnipro-M egy a hagyományos barkácsáruházakra emlékeztető, szerszám forgalmazó szaküzlet, mely franchise rendszerben terjeszkedik.
A háborús helyzet nem csak a lakosság, de a vállalkozások kivándorlásához is vezetett az országból.
legolvasottabb

A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A Touch Coffee Smart Bar egy innovatív, teljesen automatizált önkiszolgáló kávézó koncepció, amely modern technológiával párosítja a minőségi kávé élményét. A franchise rendszer már Kanadában és az Egyesült Államokban is bizonyított, most pedig további terjeszkedésre készül.
Megmutatjuk, kinek és miért érdemes részt venni a 2025. április 3-án megrendezésre kerülő Franchise Expo-n.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
népszerű a fórumban
Indul a Fröccsbusz franchise
A Fröccsbusznak jelenleg nincsen elérhető franchise ajánlata; egyéb együttműködési lehetőségekről közvetlenül a vállalatnál tudnak érdeklődni:E-mail:...
Indul a Fröccsbusz franchise
Üdvözlöm!Érdeklődni szeretnék milyen költségekkel jár a csatlakozás?E-mail:tcsb032@gmail.com
Husse márkabolt és bemutatóterem
A Husse márkabolt elérhetőségei: Cím: 1082. Bp. Horváth Mihály tér 2. Tel.: 0620-212-20-28 E-mail: hussedelpest@husse.hu Honlap:...
Garantált visszavásárlási programot indít a Tesla
Egy meglepő kommentben Elon Musk megjegyezte, hogy ahogy a Tesla folytatja terjeszkedését mégiscsak szüksége lehet franchise üzletekre a vállalati Tesla szalonok...
Indul a Fröccsbusz franchise
Szeretnék bővebb tájékoztatást kapni fröccsbusz üzemeltetésével és a költségekkel kapcsolatban. Tisztelettel: korosine
Franchise az állatok szerelmeseinek
Kedves Marton Margó! Kérem adja meg elérhetőségét és a napokban keresni fogjuk! Az önéletrajzát a magyarorszag@husse.com e-mail címre küldheti...
Franchise az állatok szerelmeseinek
Tiszteletem! Nagyon tetszik ez a lehetőség és érdekelne is. További információkra lenne szükségem. Üdvözlettel. Marton Margó
Indul a Fröccsbusz franchise
Tisztelt cím! Szeretnék tájékoztatást kérni a Fröccsbusz franchize lehetőségről! ombodieva@freemail.hu Köszönettel!