Nulláról építené újra az oktatást egy lengyel koncepció
A tanodák főleg 3-12 éves gyerekek számára tartanak képességfejlesztő órákat, melyeken kreatív környezetben, építő kockákkal sajátíthatnak el komplex tudást. Leginkább úgy lehet gondolni az Edukido-ra, mint egy oktatási intézmény, amelyben az egyetemi, magasszintű gondolkodásra készítik fel az óvodáskorú fiatalokat. A cél, hogy a gyerekek egy-egy LEGO robot vagy jármű összeállításakor alapvető tudományos és technológiai alapelvekkel ismerkedjenek meg, mely segítségével hatékonyan fejleszthető a logikai készségük.
Egyre inkább kihívást jelent a mindennapi oktatásban a fiatalok felzárkóztatása a mindennapi élettel. Joggal érezhetik úgy a szülők, és főleg a gyerekek, hogy az oktatási intézményekben akár több évtizedes lemaradásban is van a tananyag és nem kapják meg azt a gyakorlati felkészítést, ami például egy munkahelyen vagy saját vállalkozásban való érvényesüléshez szükséges. Nem meglepő tehát, hogy egyre több család dönt a továbbképzés, délutáni órák mellett, hogy a hiányos oktatást legalább részben ki tudják pótolni és gyermekeiket felkészíteni a jövőre.
Szemben egy programozó iskolával például, ez a fajta oktatás különösen hatékony a legfiatalabbak számára, akiket a kétkezi alkotás és a térbeli építkezés jobban leköt. Az órák általában a rövid bevezetők videók után gyakorlati feladatokból állnak, konkrét utasítások nélkül. Ennek megfelelően az Edukido-ban töltött idő inkább a kísérletezésről, beszélgetésről és gondolkodásról szól, nem pedig a merev, iskolapadban töltött, egyirányú előadásokról.
A módszertan nem tantárgy függő, az iskolai képzést kiegészítő módon pont a legtöbb oktatási rendszer programjában hiányos területeket hivatott pótolni és fejleszteni. Egyben választ is ad az új generációk aktuális kihívásaira és lehetőséget ad a releváns képességek kreatív, játékos elsajátítására. Mindemellett naprakész témákkal szembesülhetnek a fiatalok, pl. megújuló energiák, mérnöki logika, gravitáció, hidak, űrhajók, stb. és ezek működését, egyszerűen, LEGO kockák segítségével teszi elsajátíthatóvá.
A lengyel hálózat hatékony, új módszerének köszönhetően el is nyerte az EU támogatását az unión belüli terjeszkedésre és ennek megfelelően, több mint 50 tanoda után külföldre tekintenek. Horvátország és Macedónia mellett az utóbbi évben a közép-európai térségben terveznek további egységeket nyitni, hogy még több szülő és gyermek számára elérhetővé tegyék ezt a módszertant. A tanodák kis helyigénye és az alacsony tőkebefektetés az induló vállalkozókat, oktatókat és trénereket sem zárja ki a csatlakozásból.
A tanfolyamok elindíthatóak akár iskolai egy iskolai tanterem délutáni bérbevételéve.
A koncepció franchise rendszere egyedülálló lehetőséget biztosít mindazok számára, akik egy kipróbált, hosszú távon jövedelmező vállalkozást indítanának az oktatási szektorban.
BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT
Virág 2006-ban zongora tanárként kezdett dolgozni, majd az állami oktatási rendszerben éneket is tanítanott. 2023-ban viszont úgy döntött, saját vállalkozásba kezd és a lengyel Edukido-hoz csatlakozva ma már játékos, kreatív órákat tart Lego építőkockákkal gyermekeknek.
A lengyel Edukido az elavuló lexikális tudás átadása helyett, játékos megoldással készítené fel a fiatalokat az új generáció kihívásaira. Ehhez keresi további partnereit most a hálózat.
A lengyel Edukido az elavuló lexikális tudás átadása helyett, játékos megoldással készítené fel a fiatalokat az új generáció kihívásaira. Ehhez keresi további partnereit most a hálózat.
A lengyel Edukido az elavuló lexikális tudás átadása helyett, játékos megoldással készítené fel a fiatalokat az új generáció kihívásaira. Ehhez keresi további partnereit most a hálózat.
Hogyan választanak ma franchise partnert a nagy hálózatok és milyen kihívásokat kell megugrania egy vállalkozónak, ha csatlakozni akar a legnagyobb márkákhoz?
legolvasottabb
A franchise, mint gazdasági forma több mint 300 szektorban van jelen, az éttermektől a fodrászokon át, az online oldalakig.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
A magyar ingatlanpiac most robbanás előtt áll, és ebben a dinamikus környezetben minden vállalkozás álma a gyors növekedés és a stabil alapok. De mi a jobb választás: egy saját ingatlaniroda indítása a nulláról, vagy csatlakozni egy bejáratott franchise hálózathoz, mint az Immo1?
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
népszerű a fórumban
Információk elsőkézből, személyesen
Jó napot! Az időpontot nem találom a cikkben. Lehet tudni, mikor lesz? Kérem, ossza meg velem az információt, ha rendelkezésre áll! Köszönöm!
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt! A videó betekintést nyújt a DynEd programba, amely a...
Információk elsőkézből, személyesen
Jó Napot!Időpontot nem találok a cikkben.Lehet tudni mikor lesz?
Helló Nagyvilág!
A videó klipek megtekinthetők a www.HelenDoron.com/world/hello link alatt, ahol a szülők és a gyermekek is szavazhatnak kedvenc videójukra.
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt!