Hogyan lett a sztár kosarasból pizza futár
A pályafutása során 1 milliárd dolláros vagyont felhalmozó kosárlabda játékos LeBron James a pálya helyett inkább vállalkozói tevékenységbe fekteti az idejét. A játékos számára nem idegen a különböző nagyvállalatokkal és franchise hálózatokkal való együtt működés, fénykorában többször adta az arcát McDonald's-os promóciókhoz, de saját termékvonala van a sportruházati óriás Nike-nál is.
Ezúttal szokatlan módon egy kevésbé ismert, startup hálózat mögé állt be és nem is akárhogy. A sztár eddigi együttműködései inkább marketing szinten zajlottak, Ő a nevét és az arcát kölcsönzi a brandnek, a vállalat meg fizet. A Blaze Pizza esetében azonban a saját pénzével szállt be a bizniszbe, mint befektető, influencer és franchise partner, aki saját Blaze pizzériáját üzemelteti.
LeBron lépése elérte a várt hatást és az induló hálózat olyan óriásokat is lekörözött a különböző népszerűségi felmérésekben, mint a Papa John's vagy a Pizza Hut, amelynek több mint 7000 egysége van az Egyesült Államokban.
A hét éves hálózat anno két egységgel indult Dél-Kaliforniában. A hívószavaik - gyors, megfizethető, kézműves pizza - alapján egy prémium pizzériaként reklámozták magukat. Többek között a Blaze Pizza érdeme is az ebédidőben való pizzériába járás népszerűsítése, amelyet addig a hamburgerek, saláták és a burrito váltott ki az USA-ban.
A hálózat "építsd magad" alapon működik, a Subway-hez hasonló rendszerben a vendégek maguk állíthatják össze a feltéteket és a pizza helyben frissen sül.
A Blaze Pizza indulása óta több díjat is bezsebelt és többek-között a történelem leggyorsabban terjeszkedő induló hálózata volt, amikor 4 év alatt 2 egységről 200 étteremre növelték a hálózatukat. Jelenleg 300 egységgel üzemelnek az Egyesült Államokban és a hálózat a külföldi terjeszkedéssel is szemezik, 30 éttermüket már a határokon túl működtetik a partnerek.
Ron's back. And he's got a BIG announcement. 👀🔥🍕 @KingJames #BlazeBigger #UpgradeTheWayYouPizza pic.twitter.com/DzY7rp9lf0
— Blaze Pizza (@BlazePizza)
LeBron marketing kampánya is szerepet játszott ebben a sikerben. A kosaras a hivatalos promóciókon túl saját közösségi oldalán is posztol a márkáról a 91 milliós követőtáborának. A videó, ahol a LeBron beállt a Blaze Pizza alkalmazottai közé egy napra futótűzként terjedt el a közösségi médiában további hírnevet kölcsönözve a hálózatnak.
A játékos már a legelején 2012-ben befektetett a pizzázóba, amikor még csak az első egységüket nyitották. LeBron végül saját pizzériáját is megnyitotta egy évvel később. Ő ugyanakkor kivételt jelentett befektetőként, a hálózat ugyanis kifejzetten olyan partnereket - multi-brand átvevőket - keres a piacon, akik más márkákat már sikerrel üzemeltetnek.
Nem csak egységszámban nőttek, a 6 millió dolláros forgalom 2018-ra 326 millió dollárra nőtt, melyet az ügyvezető Jim Mizes 2022-re 1 milliárd felé tervez emelni.
LeBron elhatározottságát mi sem mutatja jobban, hogy a hálózat indulásakor egy 15 millió dolláros üzletnek fordított hátat és lemondott a McDonald's-al való további együttműködésről. A Blaze Pizzériát indító pár tanácsadója, aki még az induláskor összekötötte az alapítókat a sztárral többek között azért is javasolta az együttműködést, mert szerinte a Blaze Pizza jobban illett LeBron személyiségéhez, mint a McDonald's.

BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT

A Fornetti prémium termékeivel és különleges eljárásaival forradalmasította a pékipart, miközben franchise hálózatát Európa-szerte bővíti.
Az Eat Salad egy francia gyorsétterem-lánc, amely testreszabható salátákat, tálakat és wrap szendvicseket kínál.
A baguette és croissant után nem meglepő, hogy az egyik ikonikus pékség hálózat Franciaországban indult. Mára viszont már globális jelenlétre tett szert.
10 év után 800 egységet nyitott és 20%-os piaci részesedést szerzett a lengyel gasztro szektor kültéri szegmensében a Sweet Gallery.
A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
legolvasottabb

A franchise, mint gazdasági forma több mint 300 szektorban van jelen, az éttermektől a fodrászokon át, az online oldalakig.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
Megmutatjuk, kinek és miért érdemes részt venni a 2025. április 3-án megrendezésre kerülő Franchise Expo-n.
A budapesti franchise kiállításon bemutatkozó holland Used Products a másodkézből vásárolt termékek újraértékesítésén keresztül kínál ígéretes vállalkozási lehetőséget.
népszerű a fórumban
Az egymilliárd fontos határ
Tisztelt Szerkesztoseg! Szeretnem felvenni a kapcsolatot a Costa Coffee magyarorszagi franchise partnerevel kavezo nyitasa temakorben. Tudnak ebben segiteni szamomra?...
Az igazi sportbár hangulat
THE TILTED KILT... :)
Egészség és élvezet együttese
Augusztus elsején megnyitott a Chillbox, Görögország legnagyobb joghurtbár hálózatának második magyarországi egysége is, a budapesti Aréna Plázában.
Tovább hódít Budapesten a Vapiano
Már az utolsó simításokat végzik a WestEnd-ben, végül holnap nyitja meg kapuit az új étterem!!
Négy az egyben
Egy érdekes videó interjú, amiben két Villa franchise partner is megszólal: http://www.youtube.com/watch?v=LQexDaZ9p7c
Kávézó vagy Kioszk? Is-is!
Kedves Zizu! További információkat talál a franchise katalógusban - http://franchising.hu/franchise/30/my-culture/ - ahol többek közt megtalálja az angliai...
Kávézó vagy Kioszk? Is-is!
Lehet bővebb információt kapni az üzleti lehetőségről? Köszönöm!
Jövőre indul a Fröccsbusz franchise
Szeretnék részletes információt kapni balatoni szezonális működtetéshez a Fröccsbuszról.