Mortimer English Klub 2.0

A német alapítású Mortimer angolnyelviskola hálózat 1999-ben indította el franchise rendszerét hazai piacán. Mára – több mint 300 nyelviskolával – a Németországban működő közel 1000 franchise rendszer között a top 20 franchise hálózat közé tartozik a márka. 2008-ban kezdődött meg a franchise hálózat nemzetközi expanziója, aminek során négy év alatt 20 országban indították el a franchise rendszert helyi franchise partnerek és mester franchise átvevők bevonásával. A Mortimer egyik első külföldi terjeszkedése Magyarország irányába volt, ahol sikeresen elindult a nyelvoktatás és a franchise hálózat fejlesztése, még a gazdasági válság nehézségeit is sikeresen vészelték át. Tavaly azonban a franchise hálózat építése abbamaradt, és „Egy szerencsétlen vis major miatt a magyarországi hálózat gyakorlatilag megszűnt” – mondta el dr. Jánosi István, a Mortimer English Club magyarországi képviselője, és hozzátette – „a kedvező magyarországi tapasztalatok miatt a Mortimer tulajdonosai úgy döntöttek, szeretnék újból megcélozni és felépíteni a magyar piacot, itthoni partnerek bevonásával.”
A Mortimer saját know-how alapján működő nyelviskolái három korcsoportot céloznak meg saját maguk által kidolgozott, az évek során mind tovább fejlesztett tankönyveikkel, cd-ikkel, oktatási segédanyagaikkal és játékos módszertanukkal: 2-8 éves gyerekek, 8-18 éves diákok, 18-99 éves felnőttek. Az angol nyelvi oktatás jellemzően kis csoportokban (6-8 fő) folyik, elsősorban a Mortimer által meghatározott követelményeknek megfelelő nyelviskolákban (amik lehetnek lakások is), illetve óvodákban, munkahelyeken, de lehetőség van kisebb csoportos, illetve egyéni oktatásra is.
Magyarországon a Mortimer elsősorban olyan mester franchise partnert keres, aki – a Mortimer know-how és sztenderdek alapján – egy országos Mortimer English Club hálózatot építene ki, és működtetne franchise partnerek bevonásával. A mester franchise átvevő (a megadott kereteken belül) maga választhatja ki franchise partnereit, valamint a képzésükről és a Mortimer know-how nyelvtanároknak történő átadásáról is ő gondoskodik.
A mester franchise lehetőség mellett, egyéni franchise partnerként is lehet csatlakozni a hálózathoz, és közvetlenül a német tulajdonosok irányítása mellett működtetni Mortimer nyelviskolát Magyarországon, ahol a franchise partner általában nem csak ”vezeti” vállalkozását, de jellemzően oktat is.
A franchise licencjogok megszerzésének díja Magyarországon, egyéni franchise partner esetén 7 ezer euró, mester franchise átvevő esetén pedig 50 ezer euró. Az öt évre szóló (és további öt éves ciklusokban hosszabbítható) franchise együttműködés során havi franchise díjat és marketing hozzájárulást fizetnek a partnerek. Árbevételük a nyelvórák bevételén kívül a tankönyvek, oktatási anyagok értékesítéséből is származik.
A vállalkozó szellemű érdeklődők, jelöltek egy tárgyalásos folyamat eredményeként válhatnak franchise partnerré vagy magyarországi mester franchise átvevővé, amelyet megelőzően széleskörű, mindenre kiterjedő információt kapnak a rendszer jellemzőiről. A franchise szerződés aláírása után komoly képzésben részesülnek, a működés folyamán pedig folyamatos szakmai, módszertani, marketing és vállalkozási támogatást kapnak a tulajdonos német cégtől.
BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT

Virág 2006-ban zongora tanárként kezdett dolgozni, majd az állami oktatási rendszerben éneket is tanítanott. 2023-ban viszont úgy döntött, saját vállalkozásba kezd és a lengyel Edukido-hoz csatlakozva ma már játékos, kreatív órákat tart Lego építőkockákkal gyermekeknek.
A lengyel oktatási koncepció kedden, Április 25-én tartott előadást először a magyar piacon.
A lengyel Edukido az elavuló lexikális tudás átadása helyett, játékos megoldással készítené fel a fiatalokat az új generáció kihívásaira.
Nehéz választani a sok befektetési lehetőségből ma, miközben egyre több ígéretes lehetőségről maradnak le az emberek.
Tovább erősíti a pozícióját az EU-s piacon a lengyel programozó iskola, ezúttal Csehországban és Szlovákiában nyitottak újabb egységeket.
legolvasottabb

A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A Touch Coffee Smart Bar egy innovatív, teljesen automatizált önkiszolgáló kávézó koncepció, amely modern technológiával párosítja a minőségi kávé élményét. A franchise rendszer már Kanadában és az Egyesült Államokban is bizonyított, most pedig további terjeszkedésre készül.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
Megmutatjuk, kinek és miért érdemes részt venni a 2025. április 3-án megrendezésre kerülő Franchise Expo-n.
népszerű a fórumban
Információk elsőkézből, személyesen
Jó napot! Az időpontot nem találom a cikkben. Lehet tudni, mikor lesz? Kérem, ossza meg velem az információt, ha rendelkezésre áll! Köszönöm!
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt! A videó betekintést nyújt a DynEd programba, amely a...
Információk elsőkézből, személyesen
Jó Napot!Időpontot nem találok a cikkben.Lehet tudni mikor lesz?
Helló Nagyvilág!
A videó klipek megtekinthetők a www.HelenDoron.com/world/hello link alatt, ahol a szülők és a gyermekek is szavazhatnak kedvenc videójukra.
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt!