Mennyire jövedelmező egy vállalkozás az oktatási szektorban?

Habár pontosan nem tudjuk megjósolni a jövőt, vannak egyértelmű trendek, melyek konkrét irányba mutatnak. Az elmúlt években ilyen volt a feltűnő növekedés az oktatási szektorban, gombamód jelentek meg a hálózatok melyek az állami oktatás hiányosságait voltak hivatottak befoltozni. Ami még meglepőbb, hogy a nyugati és keleti országokban ez egyaránt jellegzetes trend volt az utóbbi időben, úgy tűnik, hogy a helyi infrastruktúrától és oktatási helyzettől függetlenül növekedik az ilyen típusú koncepciók száma.
A változékony, turbulens munkakörnyezetben egyre nagyobb alkalmazkodóképességre lesz szüksége a fiataloknak és ezt már most a legtöbb szülő előre látja. Pontosan ezért próbálják meg elejét venni a problémának. A kézenfekvő megoldást eddig a délutáni órák, szabadidős foglalkozások és a magániskolák jelentették. Az elvárt eredmények azonban gyakran elmaradtak, hiszen a konkrét területet célzó módszertanok - mint például egy iskola utáni matek korrepetálás vagy egy programozó tábor a fiataloknak - gyakran túl specifikus készségekkel ruházta fel a gyerekeket melyet aztán nem tudtak azonnal kamatoztatni.
A problémát megoldani kívánó koncepciók közül tehát sokan csak tovább rontottak a helyzeten. A leterhelt, teljesítmény szorongásos diákok a szabadidejük elvesztése árán olyan tudással gyarapodtak, melyet nehezen tudtak hasznosítani az adott területen kívül. Minden kihívásra lehet megoldást találni és most erre a problémára is már egyre több hálózatnak van válasza.
A megoldást sok oktatási koncepció a gyerekek soft-skillekkel való felruházásában látja. Konkrét lexikális tudás vagy nehezen hasznosítható, konkrét készségek helyett olyan általános képességekkel ruháznák fel a fiatalokat, amelyeket az élet lehető legtöbb területén hasznosítani tudnak. Ilyen például az emocionális stabilitás, az alkalmazkodóképesség vagy éppen problémamegoldás. A cél egy-egy hiper specifikus eszköz átadása helyett, egy komprehenzív eszköztár elsajátítása, amellyel alkalmazkodni tudnak majd a fiatalok a jövő kihívásához.
Ez a viszonylag új szegmens az oktatási szektorban még gyerekcipőben jár, főleg hazánkban - de egyre több szülő ismeri fel a jelentőségét. Hazánkban ilyen oktatást kínál például a Trükkös Békák hálózata. A tanodában heti egy, 45 perces foglalkozás keretében egyszerű, játékos feladatokkal támogatják az 5-14 éves diákok fejlődését. A gyakorlatok a reflexmaradványok kisimításán és az idegrendszer érlelésén túl a fejlődéstani nagymozgásokra, finom motorikát, valamint szociális magatartást segítő feladatokra, agyféltekéket átjáró mozgássora, valamint irányított légzésre és speciális, a lazítást elősegítő meditatív gyakorlatokra épülnek, melyeket a legtöbb oktatási koncepció egyelőre elhanyagolt.
A túlterheltség és a zavaros oktatási terv megfelelési kényszerhez és figyelemzavarhoz vezet a diákoknál. Ez az állandó szorongás a fiatalok fejlődését és hosszútávú kreativitását kockáztatja, ráadásul a szüleikkel való kapcsolatot is a rossz mederbe sodorja. Mindezekre a kihívásokra ad választ a Trükkös Békák módszertana, melynek látványos eredményei nem csak az iskolai teljesítményben, de a szülő-gyermek kapcsolatban is érzékelhetőek.
A tanoda hálózat most további egységek nyitását és újabb trénerek bevonását tervezi, hogy még több fiatalhoz el tudja juttatni a módszertant. A franchise alacsony befektetési igényének köszönhetően a kevésbé tőkeerős vállalkozók is könnyen el tudják indítani saját tanodájukat, mellyel támogatni tudják a következő generációt - és akár saját gyermeküket is.
BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT

Rendhagyó megoldással pótolja az oktatási szektor hiányosságait egy magyar vállalkozás.
A bizonytalan gazdasági és oktatási helyzetben egyre több tanár vált pályát, vagy indít saját vállalkozást - ezeket a trendekre épül egy magyar oktatási koncepció is.
Októberben nyitja meg kapuit Dunakeszin és Budapesten, a Trükkös Békák első, majd második franchise egysége, ennek apropóján készítettünk interjút Szűcs-Németh Zsuzsannával és Szegvári Jutkával, az új tanodák tulajdonosaival.
Háttérbe kerül a lexikális tudás, a gyorsan változó világhoz pedig kevesen tudnak alkalmazkodni. De hogyan készülhetnek fel a gyermekek, ha a közoktatás már nem bizonyul elégségesnek?
A 2012 óta működő Trükkös Békák a lexikális tudás helyett a testi- és lelki fejlődésre koncentrálva szállna szembe az új generáció kihívásaival.
legolvasottabb

A budapesti franchise kiállításon bemutatkozó holland Used Products a másodkézből vásárolt termékek újraértékesítésén keresztül kínál ígéretes vállalkozási lehetőséget.
A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
Megmutatjuk, kinek és miért érdemes részt venni a 2025. április 3-án megrendezésre kerülő Franchise Expo-n.
népszerű a fórumban
Információk elsőkézből, személyesen
Jó napot! Az időpontot nem találom a cikkben. Lehet tudni, mikor lesz? Kérem, ossza meg velem az információt, ha rendelkezésre áll! Köszönöm!
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt! A videó betekintést nyújt a DynEd programba, amely a...
Információk elsőkézből, személyesen
Jó Napot!Időpontot nem találok a cikkben.Lehet tudni mikor lesz?
Helló Nagyvilág!
A videó klipek megtekinthetők a www.HelenDoron.com/world/hello link alatt, ahol a szülők és a gyermekek is szavazhatnak kedvenc videójukra.
Hatékony nyelvtanulási megoldások
Az üzleti lehetőség iránt érdeklődőknek készült DynEd Europe rövid, bemutatkozó videó megtekinthető itt!