Válságálló modellel terjeszkednek a hollandok.
A koncepció lényege, hogy a vásárló alacsony áron jut használt kütyükhöz, 1 év garanciával. Az üzletek elegánsak, hiszen az alapítók célja az volt, hogy a betérők egy minőségi IT szaküzletben érezzék magukat. A vásárlóknak cserére is van lehetőségük, azaz régi telefonjukat, laptopjukat egy újabbra válthatják némi ráfizetéssel, emellett akár vissza is vihetik termékeiket, ha azok nem váltak be.
Az eszközöket, a bolt vásárolja fel, egy rövid felmérés és áttekintés után, így garantálva, hogy termék tovább értékesíthető. Bár a Used Products IT központú, elég változatos portfólióval rendelkezik, a termékkínálatban nem csak monitorok, telefonok, számítógépek vagy laptopok találhatók, jelentős szerszám készlettel, illetve hangszerekkel, sőt még órákkal is rendelkeznek.
Természetesen nem csak a vevők járnak jól, hiszen az új termékek gyors értékvesztése miatt, az egység is olcsón vásárolhatja fel a használt kütyüket, az eladók pedig egyszerűen és gyorsan megszabadulhatnak a feleslegessé vált eszközétől.
Érdekesség, hogy nem csak használt, hanem új termékeket is lehet kapni az üzletekben, melyeket a központ vásárol meg, majd pedig ad tovább partnereinek.
Az egységben elkülönül a bemutatótér, illetve az állapotfelmérés és felvásárlás helye (ahol eladhatják a vásárlók használt eszközeiket), így gyorsítva és egyszerűsítve az adás-vételt. Akik pedig értékesítenék régi eszközüket, természetesen azonnal helyben megkapják a kínált összeget.
A Used Products több szempontból is eltér a konkurenciától, egyfelől nem csak egy látványos fizikai egységgel rendelkezik, hanem mellette egy erős online platformot is üzemeltet, emellett garanciát nyújt minden termékre. A hálózat szintén garantálja az eladók számára, hogy minden személyes adatukat törli az eszközről.
Hazánkban a Used Products franchise partnereit keresi országszerte, akik megnyitnák az első üzleteket, és a hálózat hazai arcává válnának. A nemzetközi központ biztosítja a képzést, a tesztelt arculatot, a mindenre kiterjedő franchise dokumentációt, a szakmai tapasztalatot, a weboldalt és webshopot, illetve folyamatosan támogatja partnereit a napi működésben felmerülő kérdésekben.
A leendő partnereknek egy saját Used Products bolt megnyitásához legalább 60 négyzetméteres lokációra, valamint minimum 10 millió forintos kezdő tőkére van szükség.
Amennyiben felkeltette érdeklődésedet a Used Products koncepciója és szeretnél róla többet megtudni, az alábbi űrlapon tudod felvenni a kapcsolatot a hálózattal.

BÖNGÉSSZEN A HÍREK KÖZÖTT

A budapesti franchise kiállításon bemutatkozó holland Used Products a másodkézből vásárolt termékek újraértékesítésén keresztül kínál ígéretes vállalkozási lehetőséget.
A Touch Coffee Smart Bar egy innovatív, teljesen automatizált önkiszolgáló kávézó koncepció, amely modern technológiával párosítja a minőségi kávé élményét. A franchise rendszer már Kanadában és az Egyesült Államokban is bizonyított, most pedig további terjeszkedésre készül.
Megmutatjuk, kinek és miért érdemes részt venni a 2025. április 3-án megrendezésre kerülő Franchise Expo-n.
A Magyar Franchise Szövetség májusban ismét megrendezi a nagysikerű franchise képzését. Az előadásokon a résztvevők megismerkednek a franchise rendszer alapjaival, működésével, a sikeres hálózatépítéssel, a kézikönyvek elkészítésével és a partnerkeresés fortélyaival.
Február 6-én került megrendezésre a Magyar Franchise Szövetség 18. Díjkiosztó Gálája.
legolvasottabb

A 2000-es évek elején szinte minden európai országban jelen volt a hálózat, Németországban a Benelux államokban, sőt még hazánkban is. Akkoriban több problémával is küzdött a franchise óriás, hiszen az új piac teljesen más elvárásokat támasztott a hálózat elé. Amikor 2002-ben kivonult a Wendy’s Magyarországról az volt a közvélekedés, hogy drágább versenytársainál, és ezért nem tudta elérni a kívánt forgalmat.
Az ingatlanos szakma társadalmi megítélése ellenére egy gyorsan megtérülő befektetéssé válhat.
Bár hazánkban az amerikai óriás nem keres partnert, érdemes belegondolni milyen költségekkel is jár egy gyorséttermet üzemeltetni.
A H&M lett a legértékesebb kiskereskedelmi márka Európában, legnagyobb arányban divat és szupermarket hálózatok a listán.
Húsz éves szünet után ismét megvetette a lábát a Wendy's az Egyesült Királyságban, és vele Európában.
népszerű a fórumban
A Fornetti recept
A hazai piacon még mindig van potenciál új Fornetti-k nyitásához, mivel a gyorsan fogyasztható péksütemények iránti kereslet folyamatosan növekszik. A franchise...
Lengyel postacég lép a magyar piacra
Bővebb információt Jelinek Gábor tud adni, aki az Integer.pl magyarországi sajtókapcsolataiért felelős. Ő továbbítja majd kérdéseit a lengyelek felé. Ha további...
Pályázat mikrovállalkozásoknak
Spanyolok forgattak hazai LEADER-eredményekről! A „80 nap alatt a LEADER körül” program célja, hogy Európa 20 országába ellátogatva egy másfél órás filmet...
Hogyan legyünk jó főnökei önmagunknak?
Nagyon jó összefoglalót ad arról, hogy milyen is egy jó főnök. Meg vagyok elégedve vele; lényegre törő, tömör és hasznos egyben. Csak annyit tudok még mondani,...
Atipikus foglalkoztatás
április 23-án kerül megrendezésre a MuKi második kerekasztal beszélgetése és nyílt napja! Az egész napos esemény két részből áll, és a szakmában rendhagyónak...
Gyorsétterem - ki, mit ajánl?
Kinek milyen tapasztalata van valamelyik gyorsétterem lánc átvevőjeként? Az ilyen pozíciók általában nagy felelősséggel járnak, hiszen a gyorséttermek sikerének...
KKV-k piaci megjelenését támogató pályázat
A mai napon 3 pontban módosult a pályázati kiírás, amely a következőket tartalmazza: - A.6 - A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje; - D.2 -...
Erasmus ösztöndíj vállalkozóknak
Idén is várják azokat az új vagy már tapasztalt vállalkozókat, akik az EU-ban kis- vagy középvállalkozás tulajdonosai vagy működtetői, valamint azokat, akik...